niedziela, 28 grudnia 2014

Czy warto mieć swoje zdanie ?

                                                                        Hej kochani
Jak wam mija przerwa świąteczna ? Mi jakoś nawet, wczoraj byłyśmy z Martyną, Oliwią, Natalią i Natalią w galerii katowickiej , siedziałyśmy tam 5 godzin ( Natalki chyba 3 bo potem się na nas obraziły), a kupiłyśmy tylko naszyjniki i bransoletki, potem zrobiłyśmy sobie zdjęcia przy chatce Mikołaja i była nie zła beka ( wszyscy się na nas patrzyli jak by widzieli duchy ). Dobra opowiedziałam wam jak było w galerii, a teraz przechodzimy do tematu " Czy warto mieć swoje zdanie ? " Moim zdaniem tak , bo bycie posłusznym komuś  przez całe życie i cały czas się kierować tym co ta osoba mówi, jest bez sensu.Wy macie prawo do własnego zdania, macie prawo mówić co was boli, macie prawo mówić o swoich uczuciach. Jeżeli wy w swoim życiu cały czas się kierujecie zdaniem innych to prędzej czy później wasze życie straci sens, bo nie będziecie umieli powiedzieć " nie". Jeśli nie nauczymy się mówić "nie", to będziemy żyli według szczęścia innych a nie swojego, co jest bardzo przykre. Zawsze trzeba mieś swoje zdanie, trzeba się nauczyć iść, czasem pod prąd.
Teraz żyjemy w takich czasach, gdzie zdanie innych bardzo się liczy, ale tak jak pisze powyżej, oni życia za ciebie nie przeżyją. Czasem po prostu trzeba się nauczyć mieć czyjeś zdanie gdzieś, bo inaczej się nie da.
I na dzisiaj to byłby koniec, pamiętajcie o tym żeby zawsze mieć swoje zdanie i się go nie bać, bo na dłuższą metę tak się nie da wytrzymać. Komentujcie, obserwujcie i dawajcie głosy w ankiecie :).
                                                                     Miłego dnia ♥


                     
Prześlij komentarz