poniedziałek, 9 marca 2015

Ja już nie żyje w przeszłości....


                              " Ej, nie koleguj się z nią. Wiesz jaka ona była kiedyś ? "

Takie zdanie najczęściej słyszy ktoś nowy w środowisku, ktoś, kto np. zmienia szkołę, pracę lub mieszkanie. To zdanie powyżej, świadczy o tym, że ludzie oceniają nas po przeszłości. To też świadczy o tym, że ludzie lepiej zapamiętują te złe rzeczy, te chwile słabości, zapamiętują nasze gorsze dni. A powinno być na odwrót, powinni zapamiętywać te lepsze dni, chwile, kiedy jesteśmy szczęśliwy, a nie, chwile kiedy mamy wszystkiego dość.  Zgadzam się, że niektórzy ludzie żyją przeszłością, wspomnieniami z kiedyś tymi dobrymi i tymi złymi, ale większość żyje rzeczywistością i potrafi odróżnić przeszłość od teraźniejszości. Ja na razie jestem na etapie, wspomnień i przeszłości, bo moja przeszłość była tragiczna i raczej nie zapomnę jej nigdy, nawet choćbym bardzo chciała.
Często bywa tak, że nasza przeszłość zmienia nas i ma wpływ na, to jakimi osobami jesteśmy teraz. Nikt nie wie, jaka była nasza przeszłość i, przez co musieliśmy przejść, żeby teraz być sobą. Ludzie patrzą na nas z wierzchu i nie chcą nas poznać, bo wolą wierzyć w plotki, wolą wierzyć w to, co kiedyś ktoś usłyszał, a nawet, to nie jest zgodne z prawdą.
" Jesteśmy jak książki... większość ludzi widzi tylko naszą okładkę, mniejszość czyta wstęp, wielu wierzy tylko krytykom, nieliczni poznają naszą treść. "
Dla mnie ten cytat jest bardzo prawdziwy, bo właśnie na ogół tak jest.
Jeśli słyszycie jakieś plotki na czyiś temat, a wiecie, że jest, inaczej, to zareagujcie, stańcie po stronie tej osoby obgadywanej i powiedzcie jaka jest prawda, fakt, że szanse na to, że oni w, to uwierzą są nie liczne, ale ta osoba obgadywana, będzie wiedziała, że ma w Was wsparcie. Niby taki mały gest, ale dla osoby męczącej przez kogoś jest to bardzo duży uczynek.

                                                                 Cytat Dnia
" Nigdy nie oceniaj człowieka, bo nie wiesz przez jakie góry i doliny musiał On przejść, aby stać się tym kim jest..."
                                                                  Piosenka

I na dzisiaj to tyle, chcę jeszcze Was przeprosić że nie ma postu z przepisami, ale mam bardzo dużo nauki i nie mam czasu zbytnio go dokończyć.
                                                            Miłego wieczoru ♥

Prześlij komentarz