środa, 3 sierpnia 2016

Nikt mnie nie rozumie.

 
                                             " Dlaczego nikt mnie nie może zrozumieć "
                                               " Chce, żeby ktoś się poczuł tak jak ja "
                                                             " Zawsze zostaje sama "
C
zęsto my sami tak myślimy, albo słyszymy takie zdania od innych osób. Zazwyczaj jest tak, że my sami nie chcemy, żeby nas zrozumieli, bo nikogo do siebie nie dopuszczamy, nawet nie próbujemy jej czegoś wyjaśnić. Zawsze z góry zakładamy, że osoba, która jest obok nas nic nie wie o życiu i nie będzie potrafiła nam pomóc.
Dlaczego tak jest ? Zazwyczaj przez to, że boimy się komuś zaufać, zostaliśmy dużo razy zranieni albo oszukani. Niestety bardzo łatwo jest stracić zaufanie, o czym kiedyś pisałam, ale czasem warto się przełamać i otworzyć się, bo jeśli tego nie zrobimy, mogą być z tego złe skutki. Owszem możemy sobie sami z tym poradzić, ale czasem problem jest zbyt wielki, aby samodzielnie go rozwiązać.
Nawet jeśli tak nie myślimy, to pomoc innych jest nam potrzebna. Nie zakładajmy z góry, że nikt nie jest w stanie nas zrozumieć, bo nie wiemy przez co ta druga osoba przeszła w życiu. Może nawet się okazać tak, że będziecie się rozumieli jak nikt inny, ale to wy musicie zrobić pierwszy krok i się otworzyć, bo inni mogą się tylko domyślać - co, jak gdzie, kiedy i dlaczego.
Owszem jest ryzyko, że się zawiedziecie na tej osobie, ale kto nie ryzykuje, ten nigdy się nie nauczy. Ryzyko to część naszego życia, więc nie możemy się bać. Musimy być otwarci na świat i na ludzi, bo co będziemy mieli z tego jak zostaniemy całkiem sami ? Nic. Bycie samotnym nie przynosi nam szczęścia, bo prawda jest taka, że każdy czasem potrzebuje porozmawiać i to jest naturalne u człowieka.
Więc nie możemy się bać ludzi, ani rozmowy z nimi, musimy być odważni.
Dzisiaj kolejna dawka zdjęć, przez najbliższy tydzień niestety nie będzie żadnego posta, bo jutro wieczorem wyjeżdżam nad morze, ale oczywiście jak przyjadę od razu nadrobię zaległości.
A jeżeli chcecie być ze mną na wyjeździe, to zapraszam na Snapchata mojego bloga --> kenia0dml


                               Do zobaczenia w następnym poście.
Prześlij komentarz