wtorek, 16 sierpnia 2016

Jestem szczęśliwa, ale czy na pewno ?

Hej, nie pisałam tak długo, bo tak jak napisałam w wcześniejszym poście byłam na wakacjach. Znowu mam pełno zdjęć, ale to dopiero w przyszłych postach. Mogliście zobaczyć relacje z moich wakacji na moim blogowym snapie ( kenia0dml ) i byliście wtedy na bieżąco. Wczoraj byłam na sesji z Natalią i szczerze Wam powiem, że co raz lepiej robię zdjęcia.
Dzisiaj będzie post znowu życiowy, będzie o szczęściu i o jego braku, ale nie przydłużając zaczynamy.
                              
Szczęście... Co ono tak na prawdę oznacza ? Jak się czujemy, gdy jesteśmy szczęśliwy ? Co trzeba zrobić, żeby je mieć ? Mądre pytania, na które prawdopodobnie połowa ludzi odpowiada " nie wiem" W dzisiejszych czasach, trudno jest być szczęśliwym, ale to tylko nasza wina, bo nie zauważamy drobiazgów, które nas otaczają.

                                     

Skupiamy się na naszych problemach, a nie na tym, co może nam je rozwiązać albo w jakiś sposób pocieszyć. Chcemy być samodzielni i zamiast myśleć o rozwiązaniu ich, to myślimy jak ukryć to, że jest źle. Większość wybiera tak zwany " fałszywy uśmiech " co nie jest rozwiązaniem.                                  
Większość ludzi woli się uśmiechać z przymusu, niż wszystkim opowiadać co się stało. A inni ślepo wierzą w to, że my jesteśmy szczęśliwi, że nasz uśmiech jest prawdziwy, choć tak naprawdę chce nam się płakać. Udawanie, że wszystko jest dobrze, nie jest dobrym rozwiązaniem. Wiem co mówię sama kiedyś tak robiłam i to tylko wszystko pogarszało, bo trzymałam to w sobie, a uczucia i emocje coraz bardziej się nasilały. Aż w końcu wszystko wybuchło i nie było tak fajnie.
                                     
M
usimy się cieszyć z tego co mamy, a nie skupiać się na problemach, bo takie życie nie będzie miało sensu. Wyobraźcie sobie codziennie wstawać i myśleć co zrobić z danym problemem, zadręczać się tym od rana do wieczora i nie widzieć nic po za naszymi myślami. Moim zdaniem na rozwiązanie trzeba poczekać, przyjdzie w swoim czasie.
                                
D
robiazgi są bardzo ważne w naszym życiu np. pogoda - jak świeci słońce, to od razu jesteśmy promienni i chce nam się wyjść z łóżka i iść na dwór z koleżanką albo na zakupy czy do kawiarni. Bo właśnie dzięki tym małym rzeczą, możemy sobie poprawić humor, albo choć na chwile zapomnieć o tym co złe.                                

Więc ceńcie te małe rzeczy, bo właśnie one sprawiają, że nasze życie jest piękne. Nie zasłaniajcie się sztucznym uśmiechem, tylko otwarcie powiedzcie, gdy coś jest nie tak, bo takie ukrywanie uczuć na dłuższą metę się nie sprawdzi. Do zobaczenia w kolejnym poście i łapcie jeszcze parę zdjęć z tej sesji.
 
 

Prześlij komentarz