czwartek, 4 czerwca 2015

Czy pomoc jest nam zawsze potrzebna ?

                                                                       Hej
Co tam u Was ? Cieszycie się że już za niedługo wakacje ? U mnie jest masakrycznie, no ale nie będziemy wnikać w moje problemy.
Dzisiaj, chciałabym napisać o pomocy innym i o tym czy jest ona Nam potrzebna. Pomoc się kojarzy z tym że ktoś coś zrobi dla drugiego człowieka, kiedy on jest w potrzebie, ale to nie tak do końca to oznacza. Dla mnie pomoc, to w większości "wchodzenie z butami" w życie innego człowieka .Dla mnie,pomoc powinna się zacząć od pytania " Czy chcesz pomocy?", jeżeli osoba odpowie tak, to okej, ale jeżeli ktoś, wyraźnie powie że nie chce pomocy, to powinniśmy, to uszanować, a nie jeszcze bardziej go osaczać. Rozumiem, że u niektórych ludzi ta pomoc jest obowiązkowa, ale np. u takiego nastolatka, który ma swoje problemy i widać że sobie radzi, choć czasem może się "potknąć", to wszyscy zauważają ten upadek i nagle wszyscy chcą mu pomóc, kiedy ta osoba nie chce pomocy, bo wie że sobie poradzi. Taka sytuacja jest najczęstsza. Nie każdy potrzebuje pomocy, a ludzie tego nie potrafią zrozumieć.Rozumiem, że każdy chce pomóc, zwłaszcza osobom, po których widać że potrzebują jej, ale czasem człowiek musi sam sobie wszystko poukładać. Ja mam bardzo dużo problemów i nikt o nich nie wie,  radzę sobie sama. Jak zauważyłam, potrafię bardzo dobrze udawać szczęśliwą, bo nikt, ani w domu, ani w szkole się nie spostrzegł że mam problemy. Ale to może nawet i dobrze.
Na dzisiaj to tyle z tematów, jeżeli macie pomysły na posty, podajcie w komentarzach, postaram się je umieścić na blogu.

                                              Widzimy się w następnym pości ♥

Prześlij komentarz